Czym muszą się cechować opony do maszyn rolniczych?

Czym muszą się cechować opony do maszyn rolniczych?

Wybór ogumienia jest niezmiernie ważny niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z samochodem osobowym, czy maszyną rolniczą. Okazuje się jednak, że opony do pojazdów takich jak ciągniki, siewniki oraz kombajny, muszą mieć kilka szczególnie ważnych cech. Jakich? 

Bezpieczeństwo

Praca na roli to działanie często w bardzo trudnym terenie oraz nieustanne narażanie maszyny na duże przeciążenia. Z tego powodu ogumienie powinno zapewniać operatorowi maksymalne bezpieczeństwo, co jest możliwe tylko wtedy, gdy opony są dobrze wykonane, dopasowane do danego modelu maszyny rolniczej, a także właściwie osadzone na osiach. Ważnym czynnikiem jest również ich ciśnienie, które wpływa nie tylko na komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale również na jej ekonomikę.

Wytrzymałość

Jak wspomnieliśmy wcześniej, maszyny rolnicze pracują w trudnych warunkach, zazwyczaj na bardzo różnorodnym podłożu. Nie ulega więc wątpliwości, że stosowane w nich ogumienie musi być wytrzymałe i solidnie wykonane. Kluczowa jest w tym przypadku zwłaszcza dobra, niewyeksploatowana guma, która zapewni także większy komfort jazdy. Wytrzymałe opony do maszyny rolniczej to także w długim okresie czasu oszczędność, gdyż umożliwią one wykonywanie większych przebiegów podczas codziennej pracy.

Stabilność

Choć cechą maszyn rolniczych nie ma być wygoda a skuteczność, to dobre ogumienie zdecydowanie poprawi komfort jazdy, przede wszystkim dzięki lepszej stabilności pojazdu. Będzie ona kluczowa w trudniejszym terenie, na którym dobra przyczepność jest absolutnie kluczowa - pozwolą ją uzyskać tylko wysokiej jakości, niezniszczone opony. Stabilne i dobrze dobrane ogumienie to również lepsze ugniatanie gleby w trakcie wykonywania pracy, co ma znaczenie na jakość przyszłych zbiorów.

Solidne ogumienie do maszyn rolniczych, które mogą Państwo zakupić także w naszym sklepie, to inwestycja na wiele lat. Wybór ten będzie miał ogromny wpływ na szybkość i komfort wykonywania prac na roli, dlatego zdecydowanie nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną opon, ale przede wszystkim ich jakością.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło