Czym się kierować przy wyborze zgrzebła dla bydła?

Czym się kierować przy wyborze zgrzebła dla bydła?

Skóra pełni bardzo wiele istotnych funkcji dla organizmu każdego zwierzęcia. Pielęgnacja sierści bydła jest istotna nie tylko ze względu na czystość, ale również w celu przeciwdziałania różnorodnym schorzeniom skóry. Do zabiegów z tego zakresu wykorzystywane są najczęściej zgrzebła. Z naszego wpisu dowiesz się, jak wybrać odpowiednie zgrzebło i w jaki sposób je używać.

Dlaczego pielęgnacja skóry bydła jest ważna?

U bydła pastwiskowego skóra jest oczyszczana i pielęgnowana poprzez bezpośredni kontakt z deszczem, słońcem, wiatrem. Również podczas ocierania się o drzewa i krzewy krowy pielęgnują swoją skórę. Jeśli jednak zwierzęta przebywają głównie w oborze, to hodowca musi o nie zadbać. Bez stosownych zabiegów może dojść nawet do chorób skóry, takich jak m.in. liszaj strzygący czy świerzb. Oprócz tego krowy są bardziej narażone na wszy czy gzy. W oborze, gdzie panuje wysokie zapylenie, wilgotność i duże stężenie gazów toksycznych, może dochodzić do rozwoju bakterii i grzybów, dlatego też stosowna pielęgnacja skóry bydła jest koniecznością.

Pielęgnacja skóry bydła z zastosowaniem zgrzebła

Zgrzebło to podstawowe akcesorium do pielęgnacji skóry bydła. W ofercie naszej firmy znajdziesz kilka różnych produktów. Są to zarówno zgrzebła metalowe, np. ze stali malowanej i stali ocynkowanej, jak i zgrzebła plastikowe. Dostępne jest także specjalne zgrzebło spiralne. Ich budowa jest bardzo prosta. Składają się ze szczotek — metalowych lub plastikowych — oraz rączki. Podczas ich używania nie tylko wyczesuje się różnorodne zanieczyszczenia, ale również wykonywany jest delikatny masaż skóry poprzez drapanie.

Podczas doboru odpowiedniego zgrzebła warto zwracać uwagę przede wszystkim na jakość jego wykonania. Powinno być solidne i trwałe, wyposażone w drobne zęby, które pozwolą na odpowiednio mocny masaż. Przyda się także dodatkowy grzebień do grzywy. Aby regularne użytkowanie było wygodne, warto zwrócić też uwagę na rączkę. Najwygodniejsza będzie rączka wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło