Jak działa filtr ssawny do układów hydraulicznych?

Jak działa filtr ssawny do układów hydraulicznych?

Filtry ssawne pełnią ważną funkcję w układzie hydraulicznym, wpływając nie tylko na wydajność jego pracy, ale i żywotność. Odpowiadają za oczyszczanie oleju poprzez filtrację na każdym etapie obiegu, usuwając nawet niewielkie cząsteczki, co pozwala na osiągnięcie zadowalających parametrów działania układu. W dalszej części naszego wpisu dowiesz się, jak działa filtr ssawny.

Funkcje i działanie filtrów ssawnych

Filtr ssawny zaliczany jest do grupy filtrów hydraulicznych. Ich najważniejszym zadaniem jest oczyszczanie oleju roboczego w celu zapewniania mu optymalnej jakości. Oprócz tego redukuje zjawisko powstawania osadów, które powstają pod wpływem przemieszczającego się pod ciśnieniem oleju mineralnego w rurach. Jest to jedna z bardzo ważnych części do opryskiwaczy.

Oczyszczanie przez filtr ssawny odbywa się już na wczesnych etapach, a więc zanim jeszcze trafi on do układu hydraulicznego. Umieszczony jest na linii ssawnej pomiędzy pompą a zbiornikiem oleju. Bardzo ważne jest, aby wszystkie elementy układu były ze sobą kompatybilne i współpracowały na całej długości, dlatego wybór odpowiedniego filtra ssawnego jest bardzo ważny. Uwzględnić należy wielkość całej instalacji, a także oczekiwaną wydajność filtracji.

Pod względem konstrukcji oraz specyfiki działania wyróżnić możemy filtry ssawne z zaworem i filtry ssawne bez zaworu. Pierwszy rodzaj filtrów posiada wkład z siatki metalowej oraz złącza o różnych średnicach, dzięki czemu można dopasować je do różnych typów urządzeń. Filtry ssawne bez zaworu są mocowane poprzez bezpośrednie zanurzenie w zbiorniku. Zapewniają wydajność pracy i niezawodność w szerokim zakresie temperatur.

Dostępne na rynku filtry ssawne do układów hydraulicznych różnią się od siebie konstrukcją, parametrami i wydajnością. W każdym przypadku muszą jednak zapewniać wysoką skuteczność filtracji cieczy roboczych, którymi w omawianym przypadku są oleje mineralne. W szczególnie wymagających zastosowaniach filtr ssawny może być wspomagany dodatkowymi filtrami, np. ciśnieniowym.

Jesteś zainteresowany filtrami ssawnymi do układów hydraulicznych? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło