Jak pozbyć się myszy i szczurów z gospodarstwa?

Jak pozbyć się myszy i szczurów z gospodarstwa?

Obecność gryzoni, w tym przede wszystkim myszy i szczurów, w gospodarstwach rolnych to dość powszechny problem. Stanowią one zagrożenie nie tylko dla składowanych plonów, ale i zwierząt znajdujących się w pomieszczeniach inwentarskich. Niestety walka z nimi bywa trudna. Jak skutecznie pozbyć się myszy i szczurów z gospodarstwa? Istnieje kilka skutecznych sposobów.

Mechaniczne sposoby zwalczania gryzoni

Do mechanicznych sposobów zwalczania myszy i szczurów zaliczamy przede wszystkim różnorodne pułapki na gryzonie, które występują w formie lepów, potrzasków, żywych łapek i gilotynek. Tradycyjne łapki są zdecydowanie najczęściej wykorzystywane. Powinny być umieszczone na trasie gryzoni. Elementem, który zwabia szkodniki do pułapki, najczęściej jest kawałek pokarmu. Jest to rozwiązanie, które może sprawdzić się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach i przy inwazji jednego lub kilku osobników. W ten sposób raczej nie wytępi się całej gromady szkodników bytujących na terenie gospodarstwa. Co więcej, konieczne jest regularne usuwanie martwych zwierząt z łapek. Następnie łapka powinna zostać wyparzona we wrzątku i natłuszczona w celu usunięcia zapachu poprzedniego zwierzęcia.

Chemiczne sposoby na myszy i szczury

Do metod chemicznych zaliczamy wszelkiego rodzaju środki chemiczne przeznaczone do wytępienia szkodników, czyli tzw. trutki. Po ich spożyciu przez gryzonia powodują jego śmierć i częściową mumifikację, aby ciało nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Preparaty o takim działaniu dostępne są w różnych formach, m.in. pokarmu stałego (np. ziaren), granulatu, kostek, pasty itp.

W naszym sklepie z artykułami rolnymi znajdziesz szeroki wybór różnorodnych preparatów gryzoniobójczych, które gwarantują wysoką skuteczność. Jest to sposób, który pozwoli wytępić nawet całe kolonie z gospodarstwa. Podczas ich stosowania ludzie powinni jednak zachować szczególną ostrożność. Po aplikacji preparatu należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem, a także zmienić odzież i wypłukać usta. Puste opakowanie po środku chemicznym należy stosowanie zabezpieczyć. Inne zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie powinny mieć uniemożliwiony dostęp do miejsc, w których pozostawiony został preparat gryzoniobójczy. Konieczne jest też sukcesywne usuwanie zdechłych myszy i szczurów z budynków gospodarczych.

Czy można pozbyć się gryzoni z gospodarstwa w sposób humanitarny?

Nie każdy chce stosować łapki czy trutki, aby pozbyć się szczurów i myszy. Pojedynczych szkodników można pozbyć się w bardziej humanitarny sposób. Do tego typu metod zaliczamy m.in. klatki żywołowne, do których zwabia się gryzonie przysmakami. Proszenie przynęty skutkuje zwolnienie mechanizmu blokującego, po czym następuje zamknięcie zwierzęcia w klatce. Pojawia się jednak problem, co później zrobić ze złapanym gryzoniem.

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło