Jak prawidłowo używać agregatów prądotwórczych?

Jak prawidłowo używać agregatów prądotwórczych?

Agregaty prądotwórcze, czyli urządzenia, służące do produkcji prądu, są niezbędne w każdym gospodarstwie rolnym. Zapewniają bowiem ciągłość pracy maszyn niezależnie od ewentualnych przerw w dostawie prądu lub awarii sieci.

Stanowią samodzielne źródło prądu i zbudowane są z:

- prądnicy,

- silnika spalinowego,

- rozdzielnicy elektrycznej.

Na specjalnej metalowej konstrukcji umieszczone zostały urządzenia pomiarowo-kontrolne. Sprawdź w naszym wpisie, jak należy prawidłowo obchodzić się z agregatami.

Ustaw urządzenie na płaskiej powierzchni i na otwartej przestrzeni

Przede wszystkim agregat prądotwórczy ustawić należy na płaskiej powierzchni, koniecznie w otwartej przestrzeni. Podłoże powinno być stabilne, ze względu na konieczność zapewnienia w maszynie odpowiedniego przepływu oleju oraz paliwa. Należy także pamiętać, że agregatów nie powinno używać się w pomieszczeniach zamkniętych. Urządzenia te bowiem emitują spaliny, które będą się gromadziły w przypadku braku cyrkulacji powietrza. Jeśli zatem jesteś zmuszony używać agregatu w zamkniętym pomieszczeniu, zapewnij w nim system odprowadzania spalin.

Jak prawidłowo podłączać odbiorniki?

Kolejną zasadą prawidłowej eksploatacji oferowanych przez nas wysokiej jakości agregatów prądotwórczych jest umiejętne podłączanie do niego odbiorników. Po pierwsze ich łączna moc nie może być wyższa niż moc urządzenia prądotwórczego. Po drugie, nie podłączaj ich w jednym momencie, tylko wedle ustalonej kolejności. Po trzecie generator włączaj i wyłączaj dopiero wtedy, gdy nie są podłączone do niego odbiorniki. Pamiętaj także o wyborze właściwego gniazda. Gniazda jednofazowe służą do przyłączania lżejszych urządzeń, takich jak na przykład sprzęt AGD, trójfazowe do przyłączania urządzeń o dużej mocy, na przykład maszyn przemysłowych.

Kontroluj stan flirtów powietrza oraz poziom oleju i paliwa

Aby agregat działał sprawie, należy również za każdym razem przed uruchomieniem maszyny sprawdzać poziom oleju oraz paliwa. Jego ilość nie może być mniejsza niż dopuszczalne minimum. Jeśli nie używasz maszyny przez dłuższy czas, nie pozostawiaj w niej paliwa, gdyż straci ono na jakości. Przed każdym uruchomieniem urządzenia sprawdzaj również stan filtra powietrza. Jeśli jest ubrudzony, natychmiast usuń kurz, pył i brud.

Jeśli będziesz kierować się powyższymi zasadami, twój agregat prądotwórczy będzie działał sprawnie przez długie lata.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło