Jak sprawdzić czy pompa hydrauliczna wymaga regeneracji?

Pompa hydrauliczna to urządzenie, które w maszynach rolniczych szczególnie narażone jest na intensywną eksploatację. Jednocześnie spełnia bardzo istotne funkcje w napędzie hydraulicznym, więc ewentualna awaria pompy grozi unieruchomieniem ciągnika. Kluczowe znaczenie ma więc możliwie jak najwcześniejsze zdiagnozowanie objawów uszkodzeń czy usterek, aby możliwe było przeciwdziałanie poważniejszym problemów. Jednym ze sposobów na to, by pompa hydrauliczna nadal działała w pełni sprawnie, jest jej regeneracja.
Główne objawy usterek pompy hydraulicznej
Kiedy pojawiają się jakiekolwiek zaburzenia pracy układu hydraulicznego, najlepiej skontaktować się z fachowcem, który dokona kompleksowego przeglądu i zdiagnozuje ewentualne usterki. Szybka interwencja jest bardzo ważna, ponieważ jeśli nie zareagujesz odpowiednio wcześnie i dojdzie do poważniejszych uszkodzeń, będziesz musiał kupić nową pompę hydrauliczną. Tego rodzaju części do ciągników to koszt kilkuset złotych. Alternatywą może okazać się regeneracja.
Przyczyny awarii pomp hydraulicznych bywają różne. Jedną z nich jest zbyt wysokie ciśnienie nastawy zaworów przelewowych. Czasami problemy pojawiają się w wyniku zacięcia zaworów lub zablokowania zaworów na skutek zamarznięcia wody w oleju przy niskich temperaturach. Zdarza się też, że do awarii przyczynia się zbyt niski poziom oleju w zbiorniku lub całkowity jego brak. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy filtracja odbywa się prawidłowo. Jeśli olej hydrauliczny zostanie zanieczyszczony, dojdzie do uszkodzenia łożysk ślizgowych.
W przypadku awarii tej części do ciągników warto zapoznać się z ofertą, jaką mają internetowe sklepy rolnicze. Bardzo często można znaleźć pompy dobrej jakości i w przystępnych cenach. Korzystnym finansowo rozwiązaniem może być też regeneracja. W tym przypadku jednak zawsze warto korzystać z usług profesjonalistów, którzy nie tylko odbudują urządzenie, ale też dokładnie go przetestują pod kątem sprawności. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że zregenerowana jednostka ma odpowiednie specyfikacje techniczne pod względem przepływu, ciśnienia, wycieków.
Komentarze
Bez komentarza w tej chwili!
Zostaw swój komentarz