Jak wymienić olej hydrauliczny w kombajnie?

Jak wymienić olej hydrauliczny w kombajnie?

Kombajn to maszyna składająca się z wielu układów i podzespołów, które w sezonie żniw poddawane są bardzo intensywnej eksploatacji. Wymagają więc ciągłego smarowania. Dotyczy to przede wszystkim układu hydraulicznego, który powinien być stosownie zabezpieczony odpowiednio dobranym olejem.

Jaki olej hydrauliczny zastosować i kiedy go wymieniać?

Olej hydrauliczny należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta kombajnu, z którymi każdy użytkownik powinien się bezwzględnie zapoznać. Częstotliwość wymiany zależy od przepracowania określonej liczby motogodzin. Konieczne jest także, aby na etapie przygotowywania maszyny do żniw sprawdzić stan zbiornika oleju hydraulicznego, czy nie dochodzi w nim do przecieków.

Kombajny mają rozbudowaną instalację hydrauliczną, której prawidłowe działanie w dużej mierze zależy od odpowiednio dobranego oleju. Jego wysoka jakość też ma bardzo istotne znaczenie. W nowszych modelach można stosować oleje o średniej gęstości, a w tych nieco starszych polecane są oleje bardziej gęste, które lepiej sprawdzą się w przypadku niewielkich nieszczelności układu hydraulicznego.

Wymiana oleju hydraulicznego

Przyłącza do obsługi kombajnu, a więc wymiany olejów, znajdują się za skrzynią narzędziową. Podczas wymiany oleju trzeba zwrócić uwagę na naklejki, aby wiedzieć, który przewód jest przyporządkowany do danego oleju. Jeśli chcesz spuścić olej z kombajnu, musisz poluzować nakrętkę i nałożyć prawidłowy przewód do zbiornika. Tuż obok filtra oleju hydraulicznego umieszczone jest złącze do napełniania oleju hydraulicznego. Aby móc to zrobić, powinieneś użyć specjalnej pompki z przyłączem. Pompka musi zostać przyłączona i wówczas możliwe jest napełnienie zbiornika.

W ofercie naszej firmy znajdziesz szeroki wybór olejów hydraulicznych przeznaczonych do zastosowania w kombajnach oraz innych maszynach rolniczych. Oprócz tego zapewniamy też urozmaicony wybór innych olejów i smarów do zastosowań rolniczych. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło