Jak zabezpieczyć płody rolne przed złą pogodą?

Jak zabezpieczyć płody rolne przed złą pogodą?

Intensywne opady deszczu, silne porywy wiatru, burze, nawałnice i gradobicia; niesprzyjające warunki atmosferyczne rok rocznie doprowadzają do ruiny sporą część gospodarstw rolnych, niszcząc ich bogate płody. Aby zapobiec stratom, warto wyposażyć się w specjalne plandeki, które zabezpieczą płody rolne przed złą pogodą. Mogą służyć także do innych celów. Sprawdź, jakich.

Jakich plandek używać, aby zabezpieczyć plony?

Plandeki służą przede wszystkim do ochrony plonów rolnych przed skutkami złej pogody. Stosuje się je zarówno w czasie zbiorów, podczas przewożenia zebranych warzyw do skupów, jak i po zbiorach. Dzięki plandekom bowiem możliwe staje się czasowe przechowywane plonów rolnych na otwartej przestrzeni. W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości plandeki rolne w kolorze oliwkowym i zielonym. Ich masa wynosi 100 g/m2. Są całkowicie wodoszczelne i odporne na rozerwanie. Posiadają uchwyt na każdy metr, dzięki czemu można je w sposób trwały przymocować do podłoża. Wyprodukowane zostały z solidnego i wytrzymałego polietylenu. Ich długość wynosi 15 metrów i są szerokie na 10 metrów. Można nimi więc zakryć dość duży obszar.

Jakie są pozostałe zastosowania plandek rolniczych?

W gospodarstwach rolnych plandek nie używa się jednak wyłącznie w celu zabezpieczenia plonów rolnych. Służą one bowiem także do ochrony maszyn rolniczych w sytuacji, gdy nie ma możliwości ich składowania w garażu. Maszyny szczelnie zakryte plandeką nie będą narażone na zjawisko korozji. Innym zastosowaniem plandek jest ochrona zbiorników z gnojowicą oraz innymi nawozami płynnymi. Szczelnie przykrycie zbiornika plandeką ograniczy emisję amoniaku do atmosfery oraz wyeliminuje z otoczenia nieprzyjemne zapachy. Tego typu plandeki muszą być odporne na działanie szkodliwych substancji oraz na działanie promieni UV. Ostatnim, stosunkowo nowym sposobem używania plandek rolniczych jest ochrona biogazowni, służących do produkcji energii odnawialnej. Zadaszenie takich instalacji musi charakteryzować się wysoką gramaturą i odpornością na działanie szkodliwych substancji chemicznych. 

Warto zatem zainwestować w plandeki, aby mieć pewność, że twoje gospodarstwo rolne będzie należycie chronione.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło