Jakie poidło dla królików?

Jakie poidło dla królików?

Teoretycznie poidłem dla królika może być zwykła miska, jednak takie rozwiązanie może problematyczne nie tyle dla zwierzęcia, co dla hodowcy, który dba o czystość wody i klatki Jeśli w klatkach znajduje się kilka królików, lepiej wybrać poidło kulkowe, które będzie wydajniejsze i wygodniejsze w zastosowaniu.

Poidełka dla królików — jakie warto wybrać?

Odpowiednie poidła to jedno z podstawowych akcesoriów, w jakie musi się wyposażyć każdy hodowca. Jednym z dostępnych w naszej ofercie produktów jest poidło dla królików z dozownikiem, wykonane z tworzywa sztucznego, które swoim kształtem przypomina odwróconą butelkę. Wyposażone jest w specjalny dozownik, który umożliwia zwierzęciu pobieranie wody. Istotnym elementem całej konstrukcji jest specjalna kulka dozująca, która przeciwdziała wylewaniu się płynu. To właśnie dzięki niej woda nie rozlewa się po klatce, co można zaliczyć do jednej z podstawowych zalet tego rodzaju poideł. Szczelna obudowa zabezpiecza wodę, która nie ulega zabrudzeniu. Hodowca ma pewność, że zwierzęta zawsze mają dostęp do czystej wody.

Bardzo ważne jest jednak, aby wybierać poidła dobrej jakości. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że zachowają one szczelność przez długi czas. Obudowa mocowana jest do klatki przy pomocy specjalnych uchwytów (zwykle pasują one do większości stosowanych klatek).

Poidła dostępne są w różnych pojemnościach, cenach, a nawet kolorach. Cechy rozpoczynają się już od ok. 20 zł, zatem nie jest to duży wydatek, nawet w przypadku konieczności zakupu kilku produktów.

Jak zapewnić królikowi wygodny dostęp do poidła?

Użytkowanie poideł dla królików jest bardzo proste. Po uzupełnieniu poidła wodą należy umieścić je na takiej wysokości, aby zwierzę miało swobodny dostęp do dozownika. Co pewien czas warto je dokładnie wyczyścić. Teoretycznie obudowa poidła jest szczelna, niemniej i tak warto zabiegać o czyszczenie, aby nie dopuścić do zabrudzenia wody.

Warto też pamiętać, że na początku króliki być może będą musiały nauczyć się picia z dozowników przy poidłach, gdyż niezbędne jest przystawienie pyszczka do dyszy.

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu Supreo i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro Trade Company NIP: 7441789486 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486)   w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel. +48 89 648 63 88  lub email  biuro@supreo.pl  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest Euro Trade Company, NIP: 7441789486, Karaś 44a, 14-200 Iława na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło