Po co stosować kantary dla cieląt?

Kantary dla cieląt (inaczej uzdo) to rodzaj uwięzi stanowiskowej dla zwierząt, które stosowane są w celu ich poskramiania. Ich konstrukcja jest stosunkowo prosta. Dawniej najczęściej wykonywane były samodzielnie przez hodowców z różnego rodzaju skórzanych pasów. Obecnie najłatwiej go kupić gotowy produkt, dostosowany do potrzeb zwierzęcia. Przekonaj się, do jakich celów wykorzystywane są kantary dla cieląt i jak wybrać odpowiedni.
Jakie jest zastosowanie kantarów dla cieląt?
Kantary dla cieląt to rodzaj uprzęży (uzdo bez wędzidła) zakładanej na pysk zwierzęcia. Wyposażone jest w specjalne kółko u dołu, do którego można przymocować łańcuch. Dzięki niemu można łatwiej poskromić cielaka, co jest szczególnie ważne podczas jego prowadzenia czy czyszczenia. Jest to więc akcesorium bardzo przydatne podczas pobytu zwierzęcia w stodole. Kantary są też powszechnie wykorzystywane w przypadku bydła prezentowanego na różnorodnych jarmarkach czy targach.
Aby kantat okazał się rzeczywiście przydatny i zapewniał wygodne zastosowanie dla hodowcy, musi być wykonany z solidnego materiału, który jednocześnie będzie przyjazny dla skóry. Takie produktu można znaleźć w ofercie naszego sklepu. Zapewniamy kantary gwarantujące wyjątkową jakość i spełniające wszystkie wysokie wymagania. Zostały wzmocnione skórą, dlatego gwarantują trwałość i wytrzymałość w różnych okolicznościach. Posiadają regulowaną opaskę na głowę i nos, co dodatkowo ułatwia idealne dopasowanie do potrzeb cielaka. Niektóre modele wyposażone są też w łańcuch na brodę z możliwością dociągania, dzięki czemu można jeszcze lepiej kontrolować prowadzenie zwierzęcia. W naszej ofercie dostępnych jest kilka wariantów kantarów, w tym nie tylko dla cieląt, ale również ogólnie dla bydła. Zapewniamy przy tym bardzo atrakcyjne ceny oraz atrakcyjny wygląd uprzęży. Kwestia estetyki też jest ważna, gdyż kantat niekiedy używany jest jako wizualnie atrakcyjny detal służący do wyróżnienia zwierzęcia, szczególnie podczas różnego rodzaju pokazów czy targów publicznych.
Komentarze
Bez komentarza w tej chwili!
Zostaw swój komentarz