Po co stosować kantary dla cieląt?

Po co stosować kantary dla cieląt?

Kantary dla cieląt (inaczej uzdo) to rodzaj uwięzi stanowiskowej dla zwierząt, które stosowane są w celu ich poskramiania. Ich konstrukcja jest stosunkowo prosta. Dawniej najczęściej wykonywane były samodzielnie przez hodowców z różnego rodzaju skórzanych pasów. Obecnie najłatwiej go kupić gotowy produkt, dostosowany do potrzeb zwierzęcia. Przekonaj się, do jakich celów wykorzystywane są kantary dla cieląt i jak wybrać odpowiedni.

Jakie jest zastosowanie kantarów dla cieląt?

Kantary dla cieląt to rodzaj uprzęży (uzdo bez wędzidła) zakładanej na pysk zwierzęcia. Wyposażone jest w specjalne kółko u dołu, do którego można przymocować łańcuch. Dzięki niemu można łatwiej poskromić cielaka, co jest szczególnie ważne podczas jego prowadzenia czy czyszczenia. Jest to więc akcesorium bardzo przydatne podczas pobytu zwierzęcia w stodole. Kantary są też powszechnie wykorzystywane w przypadku bydła prezentowanego na różnorodnych jarmarkach czy targach.

Aby kantat okazał się rzeczywiście przydatny i zapewniał wygodne zastosowanie dla hodowcy, musi być wykonany z solidnego materiału, który jednocześnie będzie przyjazny dla skóry. Takie produktu można znaleźć w ofercie naszego sklepu. Zapewniamy kantary gwarantujące wyjątkową jakość i spełniające wszystkie wysokie wymagania. Zostały wzmocnione skórą, dlatego gwarantują trwałość i wytrzymałość w różnych okolicznościach. Posiadają regulowaną opaskę na głowę i nos, co dodatkowo ułatwia idealne dopasowanie do potrzeb cielaka. Niektóre modele wyposażone są też w łańcuch na brodę z możliwością dociągania, dzięki czemu można jeszcze lepiej kontrolować prowadzenie zwierzęcia. W naszej ofercie dostępnych jest kilka wariantów kantarów, w tym nie tylko dla cieląt, ale również ogólnie dla bydła. Zapewniamy przy tym bardzo atrakcyjne ceny oraz atrakcyjny wygląd uprzęży. Kwestia estetyki też jest ważna, gdyż kantat niekiedy używany jest jako wizualnie atrakcyjny detal służący do wyróżnienia zwierzęcia, szczególnie podczas różnego rodzaju pokazów czy targów publicznych.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Recaptcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu Supreo i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro Trade Company NIP: 7441789486 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486)   w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel. +48 89 648 63 88  lub email  biuro@supreo.pl  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest Euro Trade Company, NIP: 7441789486, Karaś 44a, 14-200 Iława na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło