RUBIN SX 50 SG 150 g + TREND 1X150ML

Indeks: 488610011607
130,68 zł
TYTAN 75 SG MIOTŁAI I CHWASTY DWÓLIŚCIENNE W ZBOŻACH OZIMYCH OPAKOWANIE NA 1ha
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Rubin® SX to skuteczne działanie w niskiej cenie. Gotowa mieszanina herbicydowa działająca na szerokie spektrum chwastów dwuliściennych oraz miotłę zbożową. Produkt ten całkowicie rozpuszcza się w wodzie.

Zastosowanie:


Rubin® SX przeznaczony jest do zwalczania chwastów dwuliściennychi miotły zbożowej w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie.

 

Działanie na chwasty:

Środek chwastobójczy w formie granul sporządzonych w technologii SX, która zapewnia im całkowitą jednorodność i rozpuszczalność. Efekt chwastobójczy uzyskuje się w ciągu 14-21 dni od zastosowania środka. Środek najskuteczniej działa na młode intensywnie rosnące chwasty. Susza lub ulewny deszcz zmniejszają pobieranie środka i obniżają jego działanie. Środek w zalecanych dawkach jest selektywny dla zbóż, wiosna po ruszeniu wegetacji do końca fazy strzelania w źdźbło.  Środek mozna stosować na wszystkich glebach, na których uprawia się zboża.

 

Chwasty wrażliwe np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, mak polny, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna (do fazy 5 okółków), rumian polny, tasznik pospolity.

Chwasty odporne np.: powój polny, skrzypy

 

ZAKRES STOSOWANIA


ROŚLINY ROLNICZE

PSZENICA OZIMA, PSZENŻYTO OZIME, ŻYTO

Środek stosować wiosną po rozpoczęciu wegetacji do fazy strzelania w źdźbło (BBCH 37). Zalecana dawka: 120-150 g/ha środka + adiuwant Trend 90 EC w stężeniu 0,1% (100 ml na 100 l wody)

Wyższą z zalecanych dawek stosować do zwalczania chwastów występujących w dużym nasileniu lub w starszej fazie rozwojowej.

Zalecana ilość wody 200-300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Silna rosa w trakcie opryskiwania lub opady deszczu wcześniej niż 4 godziny po wykonaniu zabiegu mogą obniżyć skuteczność działania środka.

Z uwagi na ryzyko pojawienia się odporności niektórych gatunków chwastów na związki sulfonylomocznikowe zaleca się aby środek stosować tylko jeden raz w sezonie uprawy danej rośliny. Należy unikać corocznego stosowania herbicydów z grupy pochodnych sulfonylomocznika na tym samym polu.

 

NASTĘPSTWO ROŚLIN

Środek nie stwarza zagrożenia dla roślin następczych uprawianych w normalnych terminach agrotechnicznych. W przypadku konieczności wcześniejszej likwidacji plantacji, po wykonaniu orki można uprawiać zboża i kukurydzę.


488610011607
Nowy produkt

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu Supreo i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro Trade Company NIP: 7441789486 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486)   w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel. +48 89 648 63 88  lub email  biuro@supreo.pl  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest Euro Trade Company, NIP: 7441789486, Karaś 44a, 14-200 Iława na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło