SEKATOR 125 OD 250 ml

Indeks: SEKATOR62576953
108,00 zł
OPAKOWANIE 1,5 ha
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SEKATOR 125 OD można stosować jako komponent mieszanin zbiornikowych z takimi herbicydami jak: PUMA UNIWERSAL, ATLANTIS, ATLANTIS STAR (wszystkie dostępne na naszych aukcjach)

SEKATOR Środek chwastobójczy w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie. Przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie, jęczmieniu jarym, pszenicy jarej, pszenżycie jarym.

 

SEKATOR 125 OD wyprodukowany w nowej technologii formulacyjnej ODesi. Nowa płynna formulacja posiada wiele doskonałych właściwości, które zapewniają zwiększenie efektywności i wygodę stosowania. W nowym SEKATORZE 125 OD podwojono zawartość substancji aktywnych, co przynosi oszczędność w transporcie i składowaniu produktu oraz ułatwia dawkowanie.

SEKATOR 125 OD stosuje się w zmniejszonych o połowę dawkach w stosunku do poprzedniej formulacji WG:

zboża ozime = 150 ml/ha

zboża jare = 100-150 ml/ha

SEKATOR 125 OD dzięki formulacji OD zyskał jeszcze większą siłę działania chwastobójczego. Szczególnie zauważalna jest zwiększona skuteczność zwalczania uciążliwych chwastów takich jak chaber bławatek, komosa biała i fiołek polny. 

 

Działanie: Środek jest herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest głównie przez liście chwastów, w mniejszym stopniu przez korzenie i przemieszczany w roślinie, powodując zahamowanie rozwoju i wzrostu chwastów. Najskuteczniej niszczy chwasty jednoroczne znajdujące się w fazie 2-3 liści. Efekt chwastobójczy uzyskuje się po upływie 14-18 dni.

 

Zawartość substancji aktywnych:

jodosulfuron metylosodowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - 25 g w 1 litrze środka

amidosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - 100 g w 1 litrze środka.

 

Chwasty wrażliwe np.: gwiazdnica pospolita, gorczyca polna, jasnota purpurowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, ostrożeń polny, przetaczniki, przytulia czepna, rdesty, rumian polny, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne.

Chwasty średnio wrażliwe np.: fiołek polny.

Chwasty odporne np.: chwasty jednoliścienne, chwasty wieloletnie głęboko korzeniące się.

 

ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI

 

PSZENICA OZIMA, PSZENŻYTO OZIME, ŻYTO.

Opryskiwać wiosną po rozpoczęciu wegetacji roślin do końca fazy krzewienia.

Zalecana dawka: 0,15 l/ha.

Środek można stosować wczesną wiosną, gdy temperatura powietrza jest wyższa niż 5ºC.

 

JĘCZMIEŃ JARY, PSZENICA JARA, PSZENŻYTO JARE.

Opryskiwać od fazy 3 liści do końca krzewienia.

Zalecana dawka: 0,1-0,15 l/ha.

Wyższą z zalecanych dawek stosować w warunkach niesprzyjających działaniu herbicydów tj. susza, niska wilgotność powietrza oraz na chwasty bardziej zaawansowane w rozwoju i występujące w większym nasileniu.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

 

UWAGI

Środek wnika do rośliny w ciągu 2 godzin od zastosowania. Opady deszczu, które wystąpiły po upływie tego okresu nie wpływają ujemnie na działanie środka.

 

NASTĘPSTWO ROŚLIN

Środek szybko rozkłada się w glebie (degradacja mikrobiologiczna) nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. W przypadku konieczności likwidacji opryskiwanej plantacji, po wykonaniu orki można uprawiać tylko kukurydzę, pszenicę jarą, ziemniaki.

SEKATOR62576953
Nowy produkt

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu Supreo i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro Trade Company NIP: 7441789486 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486)   w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel. +48 89 648 63 88  lub email  biuro@supreo.pl  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest Euro Trade Company, NIP: 7441789486, Karaś 44a, 14-200 Iława na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło