C-385 i pochodne

Jest 612 produktów.

Pokazano 1-18 z 612 pozycji

Aktywne filtry

Części do ciągników C-385 i pochodne

Ciągłość pracy gospodarstwa rolnego może zostać zakłócona na skutek niespodziewanej awarii sprzętu. I choć ciągniki Ursusa uważa się powszechnie za wytrzymałe, solidne i mało podatne na uszkodzenia, to jednak naturalne zużywanie się elementów również ich dotyczy, zwłaszcza jeśli są często i intensywnie użytkowane. To dlatego warto zaopatrzyć się w kluczowe części do ciągnika C-385 i pokrewnych modeli, aby zawsze mieć je pod ręką i móc dokonać szybkiej wymiany. Wśród części Ursus C-385 są takie, które zużywają się szybciej, oraz takie, które trzeba wymieniać sporadycznie. Nie brakuje również właścicieli, którzy używają tego niezawodnego ciągnika od kilkudziesięciu lat bez żadnych większych inwestycji. Tym niemniej na awarię zawsze lepiej być przygotowanym – nigdy nie wiemy, kiedy nastąpi i jak bardzo zaburzy kalendarz prac.

Części Ursus C-385

Ursus C-385 produkowany był w nieistniejących już dziś warszawskich Zakładach Przemysłu Ciągnikowego „Ursus” w latach 1969-1983. Stanowił on odpowiedź na zapotrzebowanie rolników, którzy docenili możliwości mniejszych jednostek, takich jak Ursus C-330 czy Ursus C-360, ale jednak nie byli w stanie z ich pomocą obsłużyć większych gospodarstw. C-385 ma większą moc niż wspomniani poprzednicy. Co ciekawe, powstanie C-385 było efektem współpracy inżynierów polskich i czechosłowackich. Ursus odpowiadał za produkcję osi przedniej, tylnego mostu i podnośnika hydraulicznego, ale silnik, skrzynia biegów, zbiornik paliwa i przednia oś powstawały u naszych południowych sąsiadów. Tam też zaprojektowano stronę wizualną C-385, odróżniającą się od poprzedników wyraźnymi, ostrymi krawędziami i drapieżną sylwetką, która sprawiła, że w Czechosłowacji model znany był pod nazwą Crystal.

Jeśli chodzi o żywotność wchodzących w skład Ursus C-385 części, to kontynuował on dobrą sławę Trzydziestek i Sześćdziesiątek – podobnie jak one cechował się małą awaryjnością, prostotą obsługi, dostępnością podzespołów i możliwością samodzielnego dokonywania napraw przez właścicieli, dzięki czemu doskonale nadawał się do ciężkich prac polowych w krajach, w których stale doświadczana problemami z dostępem do elementów zamiennych.

Oryginalne części do Ursus C-385

Chociaż produkcji modelu zaprzestano ponad 40 lat temu, to nadal dostępne są oryginalne części do Ursusa C-385. Wielu właścicieli decyduje się na nie z uwagi na niedużą różnicę w cenie pomiędzy oryginałami a zamiennikami. Jeśli masz wątpliwości, czy dany sklep oferuje oryginalne czy zamienne części do Ursus C-385, zawsze warto o to zapytać przed zakupem.

Dlaczego jednak model o konstrukcji z lat 60-tych nadal jest w użytku i z jakiego powodu części Ursus 385 cieszą się tak dużym powodzeniem? Przede wszystkim dlatego, że wcale nie trzeba ich często wymieniać. Ten ciągnik o mocy 85 KM, napędzany 4-suwową, 4-cylindrową jednostką diesla o poj. 4,6 l, jest bardzo mało podatny na awarie. Dochodzi do nich najczęściej na skutek nieprawidłowego użytkowania, jak i na skutek naturalnego zużywania się elementów. Konieczność wymiany poszczególnych części można więc przewidzieć znacznie wcześniej i odpowiednio się na to przygotować.

Części zamienne do C-385

Oryginalne części zamienne dają właścicielom ciągników większą pewność i spokój użytkowania i są najrozsądniejszym wyborem, chociaż zamienniki wysokiej klasy (OEM, OEQ) również mogą być korzystną opcją - o ile mamy pewność co do ich jakości. 

Przed każdą naprawą warto się zastanowić, czy jesteśmy jej w stanie podołać samodzielnie. Budowa C-385 jest mocno intuicyjna, jeśli zatem masz podstawowe pojęcie o mechanice maszyn, większość drobnych operacji nie powinna stanowić problemu. Jeżeli natomiast zachodzi konieczność wymiany bardziej skomplikowanego elementu, wówczas lepiej zdać się na fachowca, który ma już doświadczenie w temacie i zagwarantuje skuteczność naprawy.

Ursus C-385 części online

Wielu właścicieli gospodarstw rolnych zastanawia się, czy części zamienne do ciągników, kombajnów oraz innych pojazdów i maszyn lepiej jest kupować stacjonarnie czy może za pośrednictwem sklepu internetowego. Pierwsza opcja jest opłacalna przede wszystkim wówczas, gdy skład znajduje się blisko a awarii ulegnie drobny, powszechnie dostępny element.

W większości przypadków najlepszym wyborem jest jednak sklep online. Po pierwsze dlatego, że oszczędzamy czas na jeżdżenie od hurtowni do hurtowni i poszukiwanie części. Po drugie – ponieważ sklepy internetowe najczęściej oferują znacznie atrakcyjniejsze ceny, wynikające z możliwości cięcia kosztów związanych z ekspozycją czy z obsługą sklepu. Po trzecie – ponieważ to właśnie e-sklepy oferują największy wybór, dysponują bowiem dużymi stanami magazynowymi. Ważny jest również czas dostawy – w przypadku dobrego sklepu online, może to być nawet 24 godziny, a zatem nie ryzykujemy przestojów w pracach gospodarskich.

Części do Ursus C-385 i pochodnych modeli

W jakie części do ciągnika Ursus C-385 warto się zaopatrzyć? Najczęściej awarii ulegają drobiazgi, nie duże i drogie elementy. Na stanie warto zawsze mieć elementy przydatne podczas przeglądu i naprawy silnika, skrzyni biegów i sprzęgła, układu paliwowego, hamulcowego i chłodzenia, a także osi przedniej, TUZ i elektryki.

Zarówno w przypadku C-385, jak i pokrewnych modeli, przydadzą się części, które nadają się do naprawy różnych ciągników – a zatem przede wszystkim śruby, nakrętki i podkładki, uszczelki i pierścienie, wałki, szpilki, kołki, zapinki, sworznie, druty i sprężyny, czujniki, kontrolki i przełączniki, a także klapki tłumika, klemy, linki hamulcowe, cięgła, kraniki, wkłady filtra, chlapacze, wycieraczki, jak również przydatne gotowe komplety naprawcze do najczęściej występujących awarii.

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu Supreo i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro Trade Company NIP: 7441789486 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486)   w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel. +48 89 648 63 88  lub email  biuro@supreo.pl  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest Euro Trade Company, NIP: 7441789486, Karaś 44a, 14-200 Iława na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło