Aktywne filtry

Naszym klientom oferujemy niezawodne części do ciągników Deutz Fahr. Jest to niemiecka marka, a producent wykorzystuje podczas tworzenia pojazdów innowacyjne technologie, które cieszą się sporym zainteresowaniem w małych i dużych gospodarstwach rolnych. Maszyny Deutz Fahr są bardzo wydajne, solidne oraz trwałe, jednak sprzęt, który jest poddawany intensywnemu użytkowaniu, może łatwo ulec uszkodzeniu. Wychodzimy zatem naprzeciw potrzebom osób, które muszą naprawić ciągnik. 

W naszej ofercie można znaleźć akcesoria i części, które ułatwią usunięcie najczęstszych usterek. Są to m.in. skrzynie biegów, sprzęgła, układy elektryczne, tylne mosty oraz koła. Dużym atutem jest to, że w naszym sklepie można znaleźć elementy, które sprawdzą się w wielu różnorodnych modelach ciągników, takich jak Dx, Agroplus czy Agrofarm. 

Części do ciągników Deutz Fahr

Szukasz sklepu internetowego z dużym wyborem części zapasowych do ciągników Deutz? Dobrze trafiłeś. W naszej ofercie posiadamy elementy zapasowe do wszystkich podzespołów Deutz-Fahr. Te niemiecko-włoskie traktory cieszą się w polskich gospodarstwach sporym powodzeniem ze względu na swoją wytrzymałość oraz niezawodność. Ich historia jest bardzo burzliwa i zaczyna się w XIX w. od współpracy produkującej silniki firmy Deutz z przedsiębiorstwem handlowym Fahr. Po połączeniu ich sił rozpoczęto wytwarzanie ciągników dobrze przyjętych na rynku lokalnym i międzynarodowym. Od tego momentu firma wielokrotnie zmieniała strukturę właścicielską. Aktualnie za produkcję traktorów pod marą Deutz-Fahr odpowiada SFD (SAME Deutz-Fahr) – włosko-niemiecki koncern wytwarzający pojazdy i maszyny rolnicze.

Jakie części do Deutz warto kupić na zapas?

Dopracowana konstrukcja sprawia, że ciągniki Deutz-Fahr uchodzą za niezawodne. Awarie dotyczą najczęściej drobiazgów, które można kupić tanio i wymienić samodzielnie. Uszkodzeniu na skutek obciążenia ulegają łożyska, śruby, sprężyny i sworznie. Czasami może dojść do przepalenia się kontrolki lub żarówki, normalna jest także konieczność okresowej wymiany uszczelek. Większe naprawy zdarzają się sporadycznie, więc nie ma potrzeby posiadania zapasu droższych części.

Części do ciągnika Deutz-Fahr 

Do najtrwalszych elementów ciągników Deutz-Fahr należy silnik. Uszkodzeniu ulega czasami pas klinowy, z uwagi na dużą siłę tarcia towarzyszącą eksploatacji. Czasami zachodzi potrzeba jego wymiany wraz z napinaczem. Rzadziej psuje się pompa zasilająca. Warto pamiętać, że samodzielna naprawa silnika jest dobrym pomysłem tylko wówczas, gdy dość dobrze znamy się na mechanice. W innym wypadku nasze dobre intencje mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszej usterki.

W wielu ciągnikach, zwłaszcza tych starszej daty, najwięcej problemów przysparza skrzynia biegów. W tym przypadku Deutz-Fahr odstaje od konkurencji – montowane w kolejnych modelach skrzynie są na tyle solidne, że często całymi latami nie wymagają żadnej interwencji poza wymianą oleju. Sporadycznie zachodzi potrzeba wymiany mniej kłopotliwego elementu, takiego jak końcówka wałka WOM, czujnik ciśnienia czy łożysko oporowe sprzęgła.

Najpopularniejsze części do Deutz-Fahr

Każdy z podzespołów Deutz projektowany jest z najwyższą starannością, jednak pewnych awarii nie sposób uniknąć – choćby na skutek częstotliwości i intensywności eksploatacji. W układzie chłodzenia na usterki narażona jest pompa wody. W układzie paliwowym większość awarii dotyczy drobiazgów, takich jak końcówka wtrysku. Niezawodny układ hamulcowy wymaga co pewien czas wymiany klocków hamulcowych, warto także mieć pod ręką zestaw naprawczy do pompy.

Do najpoważniejszych awarii instalacji elektrycznej należy uszkodzenie rozrusznika, które na szczęście nie należy do częstych problemów. Sporadycznie zdarzają się również awarie zwrotnicy osi przedniej. Awarie TUZ, takie jak pęknięcie sworznia, przeważnie wynikają z poddania układu zbyt dużym obciążeniom.

Samodzielna wymiana części do ciągników Deutz

Samodzielną naprawę pojazdów i maszyn rolniczych mogą przeprowadzać osoby posiadające podstawową znajomość mechaniki – zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Wykonywanie remontów bez dostatecznych kompetencji może doprowadzić do jeszcze poważniejszych uszkodzeń niż te, z którymi chcieliśmy sobie poradzić.

Części do ciągnika Deutz-Fahr - gdzie kupić?

Najwygodniejszym sposobem zakupu części do Deutz-Fahr, jak i do innych marek ciągników rolniczych oraz innych pojazdów i maszyn, jest skorzystanie z oferty sklepu internetowego. Nie musimy poświęcać czasu na jeżdżenie po stacjonarnych magazynach – ogromny wybór części mamy na miejscu. Ich skategoryzowanie pod kątem marki oraz układu znacznie przyspiesza proces zakupowy. Szybka wysyłka gwarantuje skrócenie czasu potrzebnego na naprawę. Jeśli potrzebnego elementu nie ma w ofercie, zamówimy go dla ciebie.

Części do ciągników Deutz-Fahr – oryginały czy zamienniki?

W naszym sklepie oferujemy zarówno części oryginalne do ciągników Deutz-Fahr, jak i wysokiej klasy zamienniki. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, dlatego możemy zapewnić, że zakupione u nas części zamienne będą sprawować się równie dobrze, jak oryginalne. To, które z nich wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie.

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło