Aktywne filtry

Części do ciągników Landini

Landini to włoska marka wyspecjalizowana w produkcji ciągników rolniczych. Nigdy nie zdobyła ona w Polsce takiej popularności, jak rodzime Ursusy czy zachodnie New Hollandy (choć z tą ostatnią marką dzieli część historii). Powody takiego stanu rzeczy były raczej polityczne niż praktyczne – okres największej popularności Landini przypadał na czasy, gdy w PRL mocno forsowano własne (i do tego całkiem niezłe) rozwiązania.

Dopiero od niedawna w polskich gospodarstwach Landini zaczęły pojawiać się częściej. Doceniamy je za niezawodność oraz za intuicyjną obsługę, a w pewnym stopniu również za nietuzinkowy, miły dla oka design. W jakie części Landini warto się wyposażyć? Co psuje się częściej a co rzadziej? Stawiać na oryginały czy na zamienniki? Czy sklep internetowy jest odpowiednim miejscem do dokonywania zakupów? Sprawdź, co w kategorii części do ciągników Landini przygotowaliśmy dla ciebie w Błaut-Rol.

Landini części zamienne w sklepie internetowym Błaut-Rol

W naszym sklepie oferujemy wyłącznie niezawodne części do pojazdów rolniczych, pochodzące od sprawdzonych producentów i z pewnych źródeł. Nie inaczej wygląda sytuacja w kwestii części zamiennych do ciągników Landini.

Sklep internetowy Błaut-Rol oferuje szeroki wybór części do silnika Landini, części do układu paliwowego Landini, części do układu hamulcowego Landini, części do układu chłodzenia Landini, a także części do osi przedniej Landini, części do instalacji elektrycznej Landini oraz części do TUZ Landini. Dzięki nim zyskujesz pewność, że każda naprawa przebiegnie sprawnie, a zamontowane części zamienne do ciągnika będą się sprawować doskonale przez cały przewidziany okres ich żywotności.

Najpopularniejsze modele Landini

Landini to marka o bogatej historii, sięgającej XIX w. Jej nazwa to nazwisko twórcy. Już od lat 30. XX w. firma przodowała we Włoszech pod względem produkcji ciągników. Ten właśnie obszar działalności pozostaje jej specjalizacją do dziś. Przedsiębiorstwo najintensywniej rozwijało się od lat 60., głównie pod wpływem dostępu do nowinek technologicznych. Było głównym dostawcą podzespołów dla Massey Ferguson.

Obecnie firma ma się świetnie i sprzedaje swoje ciągniki na całym świecie. Do najpopularniejszych modeli należą m.in. Landini 5H, który może pracować również w budynkach inwentarskich, Landini Alpine (traktor klasy premium), Landini Landpower (do ciężkich prac) czy Landini Mistral (uważany za jeden z najtrwalszych ciągników świata). Na uwagę zasługują modele innowacyjne, takie jak gąsienicowy Landini Trekker czy malutki i zwinny Landini 4525 ISM 4535 VRM.

Części Landini – co kupić na zapas?

Ciągniki Landini znane są ze swojej legendarnej trwałości i niewielkiego ryzyka występowania usterek. To dlatego, gdy przychodzi do zakupu części zamiennych, przeważnie są to te elementy, które we wszystkich ciągnikach ulegają naturalnemu zużyciu, na skutek tarcia, wysokiej temperatury czy dużego obciążenia. Warto wyposażyć się w zestawy śrub, nakrętek i podkładek, w łożyska i tuleje osi przedniej, a także w uszczelki i oringi.

Znacznie rzadziej w ciągnikach Landini dochodzi do poważniejszych awarii, wymagających poważniejszych inwestycji. Zarówno silnik, jak i skrzynia biegów wraz ze sprzęgłem, a także główne układy włoskich traktorów, uznawane są za praktycznie niezniszczalne. Sporadycznie dojść może do usterki rozrusznika, pompy wody i paliwa, elementów rozrusznika czy któregoś z kluczowych sworzni i łożysk.

Oryginały czy zamienniki – które części do ciągników Landini warto kupować?

Wśród użytkowników sprzętu rolniczego są zarówno zwolennicy oryginalnych części zapasowych, jak i zamienników. W tym drugim przypadku rekomendujemy wybieranie części produkcji renomowanych dostawców, których jakość potwierdzają sami twórcy poszczególnych modeli ciągników. Na elementach, które chcemy zakupić, szukajmy oznaczeń OEM lub OEQ, stanowiących potwierdzenie wysokiej jakości części zamiennych.

Landini – części w sklepie internetowym

Zakupów części do ciągników Landini, jak również do innych traktorów oraz pozostałych pojazdów i maszyn rolniczych, najwygodniej dokonuje się w sklepie internetowym. Przede wszystkim oznacza to wygodę – zamówienie następuje w dowolnym miejscu i czasie. Nie tracimy również cennych godzin na podróżowanie od jednego sklepu do drugiego. Jest to zwłaszcza istotne w przypadku marek mniej popularnych, takich jak Landini – nie wszyscy sprzedawcy będą dysponowali częściami do włoskich traktorów.

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło