Aktywne filtry

Części do ciągników Renault i CLAAS

Marka ciągników Renault należy do najbardziej cenionych przez polskich użytkowników. Przez ponad 80 lat maszyny te były produkowane przez spółkę Renault Agriculture, wyspecjalizowaną w projektowaniu, budowie i dystrybucji wyłącznie ciągników rolniczych. W 2002 r. firmę przejęło jeszcze starsze przedsiębiorstwo – niemiecki producent maszyn rolniczych CLAAS.

Z tego właśnie powodu obecne ciągniki CLAAS stanowią technologiczną kontynuację maszyn Renault. Dla użytkowników najważniejszy jest fakt, że zmiana nazwy i właściciela nie przełożyła się na spadek jakości – zarówno kilkudziesięcioletnie, jak i nowoczesne modele ciągników Renault/CLAAS, wyróżniają się trwałością, odpornością na pracę w trudnych warunkach, a także przystępną ceną. W naszym sklepie internetowym kupisz wszystkie niezbędne części do ciągników CLAAS/Renault.

Które części do ciągników Renault przydają się najczęściej?

Nie ma pojazdów rolniczych całkowicie bezawaryjnych. Każdy mechanizm prędzej czy później ulegnie mniejszej albo większej usterce. Dodatkowo na skutek eksploatacji dochodzi do naturalnego zużywania się pewnych części. W przypadku ciągników Renault/CLAAS możemy być jednak spokojni – najpopularniejsze awarie dotyczą drobnych części, które kosztują niewiele, a przy odrobinie rozeznania mogą być wymieniane samodzielnie. Aby zredukować ilość wizyt w sklepach, warto mieć zawsze zapas zawleczek, sworzni, śrub i sprężyn, a także przełączników i kontrolek oraz łożysk – te ostatnie należą do najszybciej zużywających się elementów we wszystkich ciągnikach.

Poważniejsze awarie, jakie mogą dotknąć ciągnika Renault, to uszkodzenie rozrusznika, pompy wody czy tarczy sprzęgła. Aby uchronić silnik przed pracą w nieodpowiednich warunkach, warto kontrolować stan termostatu i weryfikować wskazania czujnika temperatury

Katalog części do ciągnika Renault

W naszym sklepie internetowym oferujemy części zamienne do wszystkich układów i podzespołów ciągników Renault/CLAAS. Na szczęście nie musisz się obawiać częstych usterek silnika – to mocna strona maszyn zarówno francuskiej, jak i niemieckiej produkcji. Na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się w zestaw uszczelek.

Sprzęgło i skrzynia biegów również nie są w Renault tak awaryjne, jak w doskonale nam znanych Ursusach czy Zetorach. Czasami obciążenia może nie wytrzymać linka albo tarcza sprzęgła. W obu przypadkach koszt naprawy nie przekracza kilkuset złotych.

W układzie chłodzenia ciągników Renault może dochodzić do usterek pompy wodnej, przewodów chłodniczych albo termostatu. W ramach układu paliwowego czasami szwankuje pompka zasilająca, najczęściej natomiast wymiany wymaga końcówka wtrysku. Układ hamulcowy uchodzi za niezawodny – rzadko dochodzi do uszkodzenia pompki hamulcowej czy przełącznika.

Właściciele starszych modeli – tych sygnowanych jako Renault – powinni mieć pod ręką czujniki i przełączniki, ponieważ elektryka w leciwych maszynach lubi odmawiać posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Z uwagi na obciążenia, usterkom może ulegać przegub kulowy osi przedniej albo sworznie zaczepu TUZ.

Części do ciągnika Renault – oryginały czy zamienniki?

Bardzo często zastanawiamy się, czy do wykonania bieżących napraw lepiej jest kupić części oryginalne, czy może wystarczą zamienniki. Różnica może występować zwłaszcza wówczas, gdy zamawiamy elementy z niesprawdzonego źródła. Do naszego sklepu sprowadzamy wyłącznie części zapasowe od sprawdzonych producentów, dzięki czemu zarówno oryginały, jak i zamienniki, sprawują się bez zarzutu. Wybór pomiędzy nimi zależy zatem głównie od preferencji użytkownika.

Jeśli masz podstawową wiedzę z zakresu mechaniki i potrafisz dokonywać samodzielnych napraw prostych pojazdów, prawdopodobnie poradzisz sobie również z ciągnikiem. W przypadku drobiazgów, takich jak uszczelki, kontrolki czy łożyska, nie musisz więc odstawiać ciągnika do warsztatu.

Z kolei poważniejsze naprawy lepiej powierzyć specjaliście, zwłaszcza jeżeli dotyczą one układów kluczowych dla bezpiecznego użytkowania sprzętu.

Sklep z częściami do ciągników rolniczych Renault

Zachęcamy do dokonywania zakupu części do ciągników CLAAS i Renault w naszym sklepie internetowym. To najwygodniejsza forma, niewymagająca odwiedzania licznych sklepów. Oszczędzasz nie tylko czas, ale i pieniądze – dzięki wieloletnim, dobrym kontaktom z dostawcami, jesteśmy w stanie zaoferować konkurencyjne ceny. Dbamy również o jakość sprzedawanych części, a także o ich szybką dostawę.

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło