Aktywne filtry

Części do ciągników T-25

W naszym sklepie internetowym oferujemy części do Władimirca T-25. Ciągnik ten produkowany był od 1966 r. w ZSRR (a po zmianie ustrojowej – w Rosji) przez blisko 30 lat. Ostatnie egzemplarze zjechały z taśmy w 1995 r. W polskich gospodarstwach najczęściej znaleźć można pojazdy z lat 70-tych i 80-tych. Każdy ich użytkownik wie, że Władimirec to wymagająca maszyna, przeznaczona dla właścicieli gospodarstw znających się nieco na mechanice i nieoczekujących dużych luksusów. Jakie części Władimirec psują się najczęściej? Co warto mieć pod ręką na wypadek awarii? Sprawdź dostępne w naszym sklepie, przeznaczone dla ciągnika Władimirec części.

Władimirec T-25 części – które są najczęściej wymieniane?

Większość awarii ciągników Władimirec dotyczy części najmocniej eksploatowanych i zużywających się najszybciej. Są to jednocześnie elementy powszechnie dostępne, dlatego ich zakup i wymiana nie są problematyczne. Z uwagi na częstotliwość występowania usterek, warto mieć pod ręką śruby i zawleczki, sworznie i sprężyny, nakrętki, uszczelki i tulejki. Podobnie jak w wielu innych starszych modelach, problematyczna bywa także elektryka, dlatego warto wyposażyć się w lampy i przełączniki, a nawet komplety instalacji.

T-25 Władimirec części do silnika

Silnik Władimierca był niegdyś uznawany za innowacyjny. W wyniku połączenia rozwiązań konstrukcyjnych z modelu DT-20 (dwucylindrowy silnik chłodzony powietrzem, z bezpośrednim wtryskiem paliwa) oraz z modelu T-40, uzyskano łatwość obsługi i niskie zużycie paliwa. Do najpoważniejszych awarii należą usterki wału korbowego czy zużycie się tłumika. Do większości bieżących napraw wystarczą śruby i uszczelki. Najwygodniej zaopatrzyć się w cały dedykowany zestaw naprawczy.

Części T-25 Władimirec – sprzęgło i skrzynia biegów

Jednotarczowe, suche sprzęgło Władimirca nie spotkało się z takimi pochwałami, jak silnik. Krytykowano je często z powodu braku drugiego stopnia WOM. Z kolei skrzynia biegów posiada innowację w postaci poprzecznie ułożonych wałów. Ze sprzęgłem łączy ją korpus przedłużający. Dodatkowa przekładnia redukcyjna umożliwia nawet uzyskanie czwartego biegu pełzającego do przodu. Najczęściej wymieniać trzeba łożyska, szczególnie szybko ulegające zacieraniu.

Części Władimirec T-25 – układ paliwowy i hamulcowy

Do największych zalet Władimirca należało niegdyś niskie zużycie paliwa (ok. 2 l/mth przy ciężkiej pracy). Zastosowano sterowane mechanicznie hamulce typu taśmowego. Oba układy z czasem mogą zacząć szwankować, co przekłada się nie tylko na komfort, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo pracy. W razie zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów warto mieć pod ręką uszczelki, łączki i obejmy, a także dźwignie wałka pedału hamulca.

Części do Władimirec T-25 – układ kierowniczy

Do największych wad Władimirca należy układ kierowniczy, któremu zarzucano niedbałe wykonanie, przekładające się na liczne usterki. Zaletą jest natomiast niewątpliwie możliwość przezbrojenia ciągnika, aby przystosować go do długotrwałej jazdy tyłem. Z uwagi na dość często pojawiające się awarie, warto wyposażyć się w łożyska, pierścienie, tulejki i sworznie. Sporadycznie trzeba będzie także wymienić samą kierownicę.

Części do Władimirca T-25 - hydraulika

Budowa układu hydraulicznego Władimirca różni się nieco w poszczególnych krajach, do których model był eksportowany. Jest on wyposażony w działającą niezależnie pompę, dwusekcyjny rozdzielacz oraz zbiornik na olej (w Polsce zamiast oleju hydraulicznego rekomendowano stosowanie oleju silnikowego). Układ pozwala na podnoszenia maszyny o masie do 600 kg. Do najpoważniejszych usterek można zaliczyć awarie siłownika oraz pompy.

Części do T-25 Władimirec – TUZ

TUZ Władimirca odpowiada drugiej kategorii ISO. Użytkownicy często krytykują układ krzyżowy, uznając go za niewygodny. Popularne były przeróbki na odciągi boczne. W sytuacjach awaryjnych siłownik dwustronnego działania pozwala na podniesienie maszyny. Najczęściej zużyciu ulegają drobiazgi – korpus odpowietrznika podnośnika, tłoczysko czy przegub wieszaka. Poważniejsza usterka może dotyczyć korpusu napędu pompy.

Najbardziej problematyczne części do ciągnika Władimirec T-25

Władimirec jest stosunkowo często spotykany w polskich gospodarstwach, ale na pewno nie można nazwać go najpopularniejszym. Potencjalnych użytkowników odstrasza często nietypowa konstrukcja podzespołów, wymagająca fachowej ręki. Nie pomaga brak instrukcji w j. polskim. Poważną wadą jest brak możliwości ciągnięcia przyczepy. Niektóre elementy są dość trudne do znalezienia, ponieważ nie każdy sprzedawca je sprowadza.

Władimirec T-25 części zamienne – gdzie kupować?

W naszym sklepie znajdziesz potrzebne do naprawy ciągnika Władimirec T-25 części nowe oryginalne oraz zamienniki. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, dlatego gwarantujemy wysoką jakość oferowanych elementów. Wyróżnia nas także błyskawiczna dostawa, dzięki której nie musisz się obawiać długich przerw w pracach gospodarskich, a także przystępne ceny zarówno popularniejszych, jak i rzadziej spotykanych części.

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło