Aktywne filtry

Proponujemy części do kombajnów wykonane z najlepszych materiałów. Dzięki temu odznaczają się solidnością, wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Wykonywanie przez maszynę jednocześnie kilku czynności jednocześnie sprawia, że jej budowa składa się z wielu układów zawierających części narażone na usterki. Istotne jest również to, że kombajn wykorzystywany jest podczas najważniejszego etapu w uprawach rolniczych – zbiorów, które muszą przebiegać sprawnie. Dlatego oferujemy szeroki wachlarz części zamiennych i gwarantujemy szybką realizację zamówienia.

Części do kombajnów

Kombajn zbożowy to pojazd, którego żadnemu rolnikowi nie trzeba przedstawiać. Zrewolucjonizował dawną wieś, zastępując kosiarki i młockarnie i wykonując ich pracę w tym samym czasie, na dodatek łącznie z transportem zboża. W swojej podstawowej wersji umożliwia zbiory zbóż: pszenicy, żyta, pszenżyta, jęczmienia i owsa. Niewielkie modyfikacje pozwalają na zbieranie kukurydzy, rzepaku, słonecznika czy grochu. Jest jednym z podstawowych narzędzi pracy w polu, dlatego też niezbędne jest dbanie o jego sprawność – głównie poprzez dokonywanie bieżących napraw i konserwacji. Sprawdź, gdzie najlepiej zaopatrywać się w części do kombajnów i na co zwracać uwagę podczas wyboru sklepu i konkretnych produktów.

Czy można samodzielnie wymieniać części do kombajnu?

Budowa kombajnu nie jest tak banalna, jak pługu czy rozdrabniacza. Samodzielne naprawy są możliwe pod warunkiem, że wykonująca je osoba ma dość dobre pojęcie o mechanice i sposobie pracy tego pojazdu. Dotyczy to jednak głównie zaawansowanych napraw, wymagających trafnego zdiagnozowania problemu, czy rozłożenia jakiegoś elementu na części (a następnie oczywiście jego poprawnego złożenia). W zakresie bieżących, drobnych prac konserwacyjnych, z kombajnem powinien poradzić sobie każdy jego użytkownik.

To właśnie niewielkie, tanie elementy są tymi, które zużywają się najczęściej i wymagają regularnej wymiany. Jeżeli orientujesz się w ogólnych zasadach budowy pojazdów, w tym zwłaszcza pojazdów rolniczych, zastąpienie uszkodzonej części nową nie powinno dla ciebie stanowić problemu. Poważniejsza awaria powinna być jednak naprawiana przez profesjonalnego mechanika – w tym przypadku na pewno warto samodzielnie kupić części, które w firmowym warsztacie będą kosztowały zdecydowanie więcej, niż identyczne zamówione online.

Sprawdź też części do ciągników.

Jakie części kombajnu zużywają się najszybciej?

Nowoczesne kombajny czołowych producentów, takich jak amerykańscy giganci John Deere, New Holland, Case/Ihc czy Massey Ferguson, cechują się bardzo długą żywotnością części. Drobiazgi wymagają sporadycznych wymian, natomiast większe podzespoły, takie jak klepiska czy przekładnie napędu, praktycznie się nie psują. Jeszcze lepiej wypadają w zestawieniu producenci niemieccy, posiadający cenne doświadczenie z czasów ZSRR, gdy trzeba było wyprodukować maszynę prostą, tanią w obsłudze, a do tego wyjątkowo wytrzymałą, w kontekście ciągłego problemu z zaopatrzeniem – czyli taką, która ma szanse sprawdzić się na Wschodzie. Kombajny Deutz Fahr, Claas czy Fortschritt, uchodzą za właściwie niezniszczalne, podobnie jak polskiej produkcji kombajny Bizon, produkowane jeszcze początkiem XXI w. przez Fabrykę Maszyn Żniwnych Agromet i nadal z powodzeniem działające w licznych gospodarstwach.

Oryginały czy zamienniki – jakie części do kombajnów warto stosować?

Każdy gospodarz doświadcza pokusy minimalizacji kosztów – to naturalne i wcale nie stanowi powodu do wstydu. Są jednak obszary, na których oszczędzać po prostu nie warto, bo skutki mogą być fatalne. Dotyczy to m.in. części do kombajnów i maszyn rolniczych.

Niemarkowe zamienniki są nieco tańsze (choć różnica wcale nie jest ogromna). Najczęściej są to elementy nie odbiegające znacząco jakością od oryginałów.  Mają podobną żywotność do oryginalnych części. Dlatego też rekomendujemy używanie części oryginalnych i wysokiej jakości markowych zamienników. Tylko takie części do kombajnów sprowadzamy do naszego sklepu internetowego blaut-rol.pl  aby zagwarantować użytkownikom najwyższą jakość.

Części zamienne do kombajnów najpopularniejszych marek

Stworzyliśmy obszerny i zróżnicowany asortyment części zamiennych do kombajnów Claas, Massey Ferguson, New Holand, Bizon, Fortschritt i wielu innych. Posiadamy między innymi wymienne kosy, pasy napędowe, łożyska oraz łańcuchy. Każdy produkt w ofercie wyróżnia się wysoką jakością, która pozwoli na bezawaryjną eksploatację pojazdu przez długi czas. W naszej ofercie znajdują się również części zamienne do innych maszyn rolniczych wykorzystywanych podczas zbiorów, takich jak ładowacze czy prasy kostkowe i rolujące.

Kombajn: części, które warto mieć zawsze pod ręką

Kluczowe dla pracy gospodarstwa maszyny – a jest nią również kombajn, należy naprawiać od razu, gdy tylko wykryjemy usterkę. Użytkowanie ich pomimo nieprawidłowości może być przyczyną poważniejszej awarii. Jej naprawa pochłonie nie tylko sporo pieniędzy, ale również czasu – a na roli jest to strata często nie do odrobienia. Aby dodatkowo skrócić termin powrotu kombajnu do pracy, drobne naprawy warto wykonywać osobiście.

W warsztacie nie powinno zabraknąć przede wszystkim tych właśnie najmniejszych elementów, które najszybciej ulegają naturalnemu zużyciu (np. śruby, nakrętki, podkładki, oringi, uszczelki, klamry, prowadnice, tulejki, druty, łożyska i półłożyska, stalki, obejmy, nożyki, sprężyny czy napinacze). Oczywiście większość gospodarzy nie może sobie pozwolić na prowadzenie składu dużych i drogich elementów zapasowych do maszyn. Dlatego w przypadku poważniejszej usterki, najlepiej mieć sprawdzony sklep, który jest w stanie szybko sprowadzić potrzebne części.

Części do kombajnów: sklep online czy stacjonarny?

Sklepy stacjonarne z częściami do maszyn rolniczych powoli ustępują miejsca tym internetowym. Przewagą fizycznych salonów jest możliwość osobistego dotknięcia każdego produktu przed jego zakupem, ale za to kosztem różnorodności oferty – w tej konkurencji zdecydowanie wygrywają sklepy internetowe, oferujące nie dziesiątki, ale dziesiątki tysięcy produktów w asortymencie.

Zakupy w sklepie internetowym to również wygoda i oszczędność czasu. Wybierz hurtownię, która cieszy się wysokimi opiniami od klientów, a także gwarantuje szybką dostawę.

Oryginalne części do kombajnów najpopularniejszych marek

Nasz sklep internetowy Błaut-Rol ma w ofercie blisko 2000 części zapasowych do kombajnów najpopularniejszych marek. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzeba do awaryjnej naprawy i do bieżącej konserwacji kombajnu – od śrubek, przez pasy jezdne, aż po sita żaluzjowe. Regularnie uzupełniamy naszą ofertę, zgodnie z wymaganiami klientów. Już teraz możemy zaproponować części do kombajnów amerykańskich (John Deere, New Holland, Masey Ferguson, Case/Ihc), niemieckich (Deutz Fahr, Claas, Fortschritt), a także do szczególnie lubianego przez użytkowników polskiego Bizona.

Potrzebujesz elementu spoza naszej oferty? Skontaktuj się z nami – już wiele produktów wprowadziliśmy do sklepu tylko z uwagi na prośby naszych klientów, których zadowolenie jest dla nas wyznacznikiem sukcesu.

Sprawdź części do Twojego modelu kombajnu:

części do kombajnu Claas  części do kombajnu Massey Ferguson  części do kombajnu John Deere  części do kombajnu New Holland  części do kombajnu Bizon  części do kombajnu Case Ihc  części do kombajnu Deutz Fahr  części do kombajnu Fortschritt  

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło