Aktywne filtry

Sprawna maszyna rolnicza to podstawa efektywnej pracy. Właśnie dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i oferujemy im części do kombajnów Claas. Decydując się na wymianę zepsutych części na te zakupione w naszej ofercie, klient zyskuje pewność, że sprzęt nie zawiedzie go przez długi czas, ponieważ zapewniamy dostęp do solidnych i odpornych akcesoriów, które są dostępne w niezwykle atrakcyjnych cenach. 

Szeroki asortyment części do kombajnów CLAAS. W naszej ofercie można znaleźć szereg różnorodnych części do skrzyni biegów, kompletne obudowy sprzęgła, gumowe sprzęgła, przenośniki zbożowe, kłosowe, ziarnowe i pochyłe czy elementy do podnośników. Ponadto sprzedajemy również części do wytrząsaczy Claas, bębnów młócących oraz sit. Warto przejrzeć nasz bogaty asortyment, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktować się z jednym z naszych doradców, który chętnie odpowie na wszystkie pytania. 

Części do kombajnów CLAAS

Kombajn to maszyna przydatna w niemal każdym gospodarstwie rolnym. Można oczywiście zdecydować się na jej wypożyczanie, ale najlepiej posiadać własny sprzęt – dzięki temu wszelkie prace można wykonywać bez konieczności planowania, z uwzględnieniem aktualnych warunków. Do najpopularniejszych w Polsce marek należy niemiecki Claas. Te solidne i niezawodne kombajny mają jeszcze jedną ważną cechę – części Claas są łatwo dostępne, co umożliwia dokonanie szybkiej naprawy w razie awarii.

Czy łatwo kupić części kombajnu Claas?

Zakup części do Claas nie przysparza większych problemów. Zarówno kombajny, jak i ciągniki tej marki należą do ulubionych wśród polskich właścicieli gospodarstw. Szeroki wybór modeli, dostosowanych do różnych areałów i zadań, umożliwia sprawne przeprowadzanie prac od wiosny do jesieni, w polu, w sadzie, ale także w winnicy czy nawet w obszarze prac komunalnych.

Katalog części Claas – co warto zawsze mieć pod ręką?

Claas kojarzy się z niezawodnością. Niemniej jednak nawet najlepszy sprzęt czasem się psuje. W przypadki tej marki na szczęście mówimy głównie o drobnych awariach. Wśród części do kombajnu Claas, które zawsze warto posiadać w zapasie, znajdują się więc przede wszystkim śrubki, podkładki, nakrętki i tulejki, a także gumowe osłony podsiewacza, zębatki i linki napędu hedera.

Które części do kombajnów Claas trzeba wymieniać najczęściej?

Intensywna eksploatacja musi prowadzić do zużywania się części nawet w najlepszych maszynach. Kombajny Claas, choć solidne, również wymagają okresowych przeglądów i wymiany elementów, które odmówiły posłuszeństwa. Najbardziej trzeba uważać na regularne smarowanie łożysk i tulei ślizgowych. Z kolei zaniedbanie rutynowego czyszczenia może powodować osadzanie się pyłu na elementach silnika i układu paliwowego, co może prowadzić nawet do zapłonu.

Claas - części zamienne do najpopularniejszych modeli

Claas jest największym w Europie producentem maszyn żniwnych. Zarówno nowe, jak i starsze maszyny, cieszą się ogromnym powodzeniem wśród użytkowników, głównie z uwagi na niezawodność, łatwość użytkowania oraz wysoką funkcjonalność. Dodatkowo łatwo jest kupić części do kombajnu Claas Mercator oraz innych modeli – nie trzeba więc obawiać się postojów w pracy, spowodowanych koniecznością oczekiwania na elementy w hurtowni.

Części Claas Mercator

Kombajn Claas Mercator 75 należy do ulubionych maszyn w polskich gospodarstwach. Produkowany był w latach 1975-1980. Ma moc 105 KM i heder o szer. 4,2 m, nadaje się więc świetnie do gospodarstw do 50 ha. Jeśli chodzi o Claas Mercator 75, części są łatwo dostępne. Do najczęściej wymagających wymiany w Claas Mercator części należą uszczelki, panewki oraz wkłady filtra powietrza.

Części Claas Dominator

Model Claas Dominator 85 był w produkcji w latach 1974-1980. Moc 150 KM i heder o szer. 4,5 m sprawiają, że nadaje się on najlepiej do gospodarstw do 100 ha. Wśród dostępnych dla Claas Dominator 85 części, warto mieć pod ręką zwłaszcza te drobne, takie jak palce ślimaka czy filtry oleju. Znacznie rzadziej wymagają wymiany w Claas Dominator części droższe – np. pasy napędowe czy łożyska mimośrodowe.

Części Claas Compact

Claas Compact 25 spotykamy w dwóch odsłonach: tej produkowanej w latach 1970-1975 oraz drugiej, z okresu 1975-1980. Różnią się one zarówno pod względem mocy (34 KM i 45 KM), jak i szerokości hedera (2,1 m i 2,4 m). Oba modele mają zastosowanie w małych gospodarstwach. Do istotnych dla Claas Compact 25 części należą m.in. łańcuch przenośnika, panewka wału wstrząsacza czy wałek skrzyni biegów.

Części Claas Consul

Do popularnych w Polsce modeli kombajnów Claas należą te z linii Consul. Pierwsza seria produkowana była w latach 1967-1972 a druga w latach 1972-1981. Pod względem mocy nie występują między nimi różnice – oba mają 68 KM. Starszy model ma jednak węższy heder - 2,6 m (w nowszym jest to 3,0 m). Do najczęściej kupowanych dla Claas Consul części zaliczyć można oringi, sprężyny i zębatki.

Części kombajn Claas – gdzie kupić?

Miejsce zakupu części do maszyn rolniczych ma spore znaczenie. Zamiast przy każdej awarii objeżdżać wszystkie sklepy w bliższej i dalszej okolicy, lepiej zdecydować się na stałą współpracę z pewnym dostawcą. Jeśli chodzi o popularne modele kombajnów Claas oraz innych sprzętów tej firmy (takich jak samojezdna sieczkarnia Claas Jaguar), części warto kupować wygodnie w sklepie internetowym. Wybierz hurtownię, która posiada wysokie stany magazynowe, a także oferuje usługę zamówienia towaru na życzenie klienta (co jest istotne zwłaszcza w przypadku mało popularnych marek i elementów). Zwracaj również uwagę na czas dostawy – w końcu nie możesz pozwolić sobie na przestoje.

Claas części – wymieniać samodzielnie czy u specjalisty?

Samodzielna wymiana części w kombajnie nie jest tak prosta, jak w przypadku mniej złożonych maszyn polowych. Jeśli więc orientujesz się w mechanice tylko mniej-więcej, lepiej nie ryzykować i pozostawić tę pracę specjaliście. Oczywiście, jeżeli dobrze znasz temat, możesz sporo zaoszczędzić, osobiście przeprowadzając przynajmniej część remontów.

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło