Aktywne filtry

Części do kombajnów John Deere

John Deere to amerykański producent maszyn rolniczych z blisko 200-letnią tradycją. Wysoką jakość produktów i ich niezawodność docenił cały świat, w tym również Polska. Coraz większa liczba gospodarstw rolnych w kraju ma na stanie co najmniej jeden kombajn John Deere, dostosowany parametrami do areału i do rodzaju zbiorów. Jednak nawet najlepszy sprzęt z czasem ulega naturalnemu zużyciu. Nie można także wykluczyć wystąpienia niespodziewanych awarii. Przeważnie mają one miejsce oczywiście w trakcie użytkowania – czyli wtedy, kiedy kombajn jest najbardziej potrzebny. Aby uchronić się przed nieplanowanymi przestojami, zaopatruj się w sprawdzone części zamienne John Deere wysokiej jakości, dostępne w naszym sklepie internetowym.

Które części kombajnów John Deere zużywają się najszybciej?

Kombajn należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn rolniczych. Oznacza to, że jest on świetnie przystosowany do spełniania swoich zadań, ale też jednocześnie każda awaria stwarza ryzyko uszkodzenia innych podzespołów. Zatem gdy któraś z części John Deere wykazuje wyraźne oznaki zużycia, lepiej nie czekać i wymienić ją od razu.

Najbardziej narażone na usterki są pasy transmisyjne, łańcuchy, zębatki oraz łożyska – czyli te elementy, na które działa największe obciążenie. Sporadycznie może też dochodzić do uszkodzenia skrzyni biegów oraz sprzęgła, a także silnika, układu hamulcowego, hydraulicznego lub kierowniczego. Niekiedy problemy może sprawiać również elektryka. Z uwagi na silne obciążenia, jakie na nie działają, trzeba być przygotowanym na okresową wymianę części młockarni, wialni czy hedera.

Dlaczego części do kombajnu John Deere ulegają zużyciu?

Czy zużywanie się części świadczy o ich kiepskim wykonaniu? Wszystko zależy od tego, jaką część mamy na myśli. W trakcie zbiorów kombajn bywa bardzo intensywnie użytkowany. Pewne elementy są szczególnie narażone na skrajnie niesprzyjające warunki pracy. Silne tarcie i powstająca w związku z nim wysoka temperatura przyczyniają się do wycierania, przewężania i pękania zwłaszcza części takich jak pasy transmisyjne, łożyska i półłożyska oraz zębatki.

Dochodzi jeszcze problem zapylenia – szczególnie niebezpieczny, jeśli nie zadbamy o odpowiednie oczyszczenie kombajnu pod koniec dnia. Jeśli odstawimy go po prostu do budynku gospodarczego, nadal gorące elementy mogą doprowadzić do zapalenia się cząsteczek pyłu, co niestety często kończy się niebezpiecznymi i kosztownymi pożarami. Podstawą prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa jest więc dbałość o sprzęt (np. jego odpowiednio częste smarowanie) oraz wysokiej jakości części zamienne John Deere.

Kombajn John Deere – części zapasowe do bieżących napraw

Nie trzeba popadać w panikę – w niezawodnym i solidnym kombajnie John Deere części, które najczęściej wymagają wymiany, to drobiazgi – te, których zużycie jesteśmy w stanie przewidzieć. Warto więc zaopatrzyć się w nie, aby uprzedzić potencjalną awarię i naprawić usterkę od razu, gdy tylko wystąpi.

Upewnij się, że spośród części do kombajnów John Deere masz stale na stanie: uszczelki, oringi, zaciski, obejmy, śruby, nakrętki, podkładki, nożyki, prowadnice, klamry, stalki, sprężyny czy druty. Każdy z tych elementów kosztuje dosłownie kilka złotych, ale w sytuacji awarii w środku dnia pracy, może się okazać na wagę złota.

Części do John Deere – czy można je bez problemu kupić?

Ze względu na rosnącą popularność marki John Deere w Polsce, zakup części do poszczególnych modeli nie powinien stanowić problemu. Poszczególne elementy można znaleźć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Największym problemem może się okazać dostępność „od ręki”. Większość dystrybutorów dysponuje mocno ograniczoną przestrzenią magazynową, a na ekspozycję trafiają droższe, większe części. W efekcie może się okazać, że łatwiej jest dostać cały heder, niż konkretną zębatkę. Wybieraj tylko świetnie zaopatrzone sklepy – takie jak Błaut-Rol, gdzie mamy na składzie kilkaset części do kombajnów John Deere.

Sklep stacjonarny czy internetowy - gdzie kupować części do kombajnów John Deere?

Wybór między sklepem stacjonarnym a internetowym wydaje się zatem dość prosty. Poza dużą dostępnością części, e-sklep ma jeszcze co najmniej dwie korzyści, jakie oferuje klientom. Pierwsza to oszczędność czasu: nie musisz już spędzać dnia jeżdżąc od salonu do salonu – wiesz, że w kilku kliknięciach załatwisz wszystko.

Druga ważna oszczędność dotyczy pieniędzy. W Błaut-Rol dostaniesz zarówno oryginalne części zapasowe do kombajnu John Deere, jak i sprawdzone, wysokiej jakości zamienniki. Jedne i drugie mamy w dobrych cenach.

Zapasowe części kombajnu John Deere – czy opłaca się kupować oryginały?

Czy w takim razie w ogóle warto kupować oryginalne części do kombajnów John Deere? Dla niektórych użytkowników będą one miały znaczenie przede wszystkim psychologiczne – posiadając oryginał, czujemy się po prostu pewniej.

Dla tych, dla których pochodzenie ma znaczenie drugorzędne, ale liczy się wysoka jakość i przystępna cena, mamy w ofercie zapasowe części zamienne do John Deere. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi dostawcami, cieszącymi się świetnymi opiniami klientów. Ręczymy zatem za jakość zakupionych u nas części.

Skąd mam wiedzieć, które części John Deere wymagają wymiany?

Jak poznać, że któraś z części John Deere wymaga wymiany? Przede wszystkim jesteśmy w stanie prognozować zużycie. Wiedząc, które elementy ulegają najszybszemu ścieraniu, warto po prostu mieć je pod ręką, by oszczędzić sobie szukania.

Ponadto maszyna, choć komfortowa i solidna, sama da znać, że coś jest nie tak. Naszą uwagę powinny zwrócić wszelkie odstępstwa od normy (np. intensywniejszy niż zwykle dym, zbyt chropowate lub zbyt gładkie chodzenie sprzęgła, wyraźny spadek mocy, niezidentyfikowane dźwięki). Każde z tych zjawisk może świadczyć o innej usterce i powinno być natychmiast skontrolowane.

Jeśli dysponujesz odpowiednim wykształceniem i/lub wiedzą, a ponadto posiadasz praktykę, możesz również wymienić zużyte części osobiście.

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło