STABILAN 750 SL 5L

Indeks: 410298204651
125,00 zł
Wysyłka 24h
REGULATOR WZROSTU 2L/ha
Ilość
Dostępny

Regulator wzrostu w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie. Stabilan 750 SL stosuje się w celu zapobiegania wyleganiu pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, owsa oraz rzepaku ozimego. Stabilan 750 SL hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbło zbóż, w rezultacie zapobiegając ich wyleganiu. Pod wpływem środka rośliny wykształcają grubsze i szersze blaszki liściowe o ciemnozielonym zabarwieniu. Skrócenie źdźbła nie wpływa ujemnie na wielkość kłosa i wykształcenie ziarna. Zastosowanie środka ułatwia mechaniczny zbiór. Zapobiega powstawaniu strat wynikających ze słabego wykształcenia ziarna i jego porastania.Stabilan 750 SL zastosowany jesienią hamuje wzrost i ogranicza wyleganie rzepaku ozimego, zwiększa ilość rozgałęzień i łuszczyn na jednej roślinie, co wpływa korzystnie na plonowanie.Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

chlorek chloromekwatu (związek z grupy czwartorzędowych soli amoniowych) – 750 g/l (65,56%)

STOSOWANIE I DAWKI:

pszenica 

Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od powierzchni gleby. Rośliny w tym okresie powinny mieć wysokość 15-20 cm. Wyższe z zalecanych dawek stosować w warunkach sprzyjających wyleganiu zbóż. 
Zalecane dawki:
pszenica ozima:

odmiany skłonne do wylegania 1,8-2,0 l/ha
odmiany mniej podatne na wyleganie 1,2-1,8 l/ha
pszenica jara - 1,2 l/ha

ŁĄCZNE STOSOWANIE ZE ŚRODKAMI CHWASTOBÓJCZYMI 
W celu równoczesnego zapobiegania wyleganiu i zwalczaniu chwastów dwuliściennych Stabilan 750 SL może być stosowany łącznie z środkiem Dicoherb 750 SL.

pszenica ozima 
Opryskiwać po zakończeniu fazy krzewienia, lecz nie później niż na początku fazy strzelania w źdźbło. 
Zalecana dawka: 
odmiany skłonne do wylegania 
Stabilan 750 SL 2 l/ha + Dicoherb 750 SL 1 l/ha 
odmiany mniej podatne na wyleganie 
Stabilan 750 SL 1,2 l/ha + Dicoherb 750 SL 1 l/ha owies

pszenżyto ozime (odmiany o długiej słomie)
Opryskiwać od fazy pierwszego kolanka do początku pokazania się liścia flagowego. Wyższą z zalecanych dawek stosować w późniejszych terminach.
Zalecana dawka: 1,5-2,0 l/ha.

żyto
Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło, od fazy pierwszego kolanka do początku pokazania się liścia flagowego. Wyższą z zalecanych dawek stosować w późniejszych terminach.
Zalecana dawka: 1,5-2,0 l/ha.

owies
Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło od fazy pierwszego do fazy piątego kolanka.
Zalecana dawka: 1,5 l/ha.

rzepak ozimy 
Opryskiwać rośliny jesienią, w fazie 4-6 liści rzepaku. 
Zalecana dawka: 0,5-0,75 l/ha.

Uwagi!

Zaleca się stosować środek na polach intensywnie nawożonych azotem.
Nie stosować w odmianie Bor.
PRZECIWWSKAZANIA

Środka nie stosować:

na glebach o niskiej zasobności, w warunkach niskiego nawożenia azotowego
na 3-4 godziny przed spodziewanym deszczem, przed przymrozkami
w temperaturze powietrza poniżej 10oC i powyżej 25oC
podczas wiatru stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie pola
na rośliny mokre
na plantacjach silnie zachwaszczonych, jeżeli nie zastosowano środków chwastobójczych, ponieważ skrócenie źdźbeł może stworzyć lepsze warunki dla rozwoju chwastów.
Podczas stosowania środka nie dopuścić do:

znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie pola
nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach

410298204651
3 Przedmioty
Nowy produkt

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu Supreo i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro Trade Company NIP: 7441789486 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486)   w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel. +48 89 648 63 88  lub email  biuro@supreo.pl  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest Euro Trade Company, NIP: 7441789486, Karaś 44a, 14-200 Iława na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło