PREPARAT OWADOBÓJCZY 250 ML PESS

Indeks: 104478
Brak w magazynie
Brak w magazynie (0)
12,00 zł
DLA PSÓW I KOTÓW PCHŁY
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Zamów teraz, najbliższa wysyłka
Jutro 13:00

Preparat jest alkoholowym roztworem substancji biologicznie czynnej permetryny z dodatkiem środków łagodzących podrażnienia skóry i propelentu. Propelentem jest mieszanina butanu i propanu.

Pess Muszka stosujemy na skórę i sierść psa w celu zabicia insektów(pcheł, wszy, wszołów, roztoczy-kleszczy) znajdujących się na zwierzęciu.

 • Preparat jest łatwopalny i jak większość aerozoli nie wolno go stosować w obecności otwartego ognia.
 • Preparat natryskujemy równomiernie na całej powierzchni ciała nie natryskując pyska.
 • Podczas aplikacji nie dopuszczać do przedostawania się mgły preparatu do dróg oddechowych i oczu zwierzęcia.
 • Nie należy stosować preparatu na zmiany sączące na skórze.

Nie stosować u zwierząt mających uczulenie na substancję biologicznie czynną permetrynę i u kotów.

 • Po upływie 1-2 godzin wyczesujemy z sierści martwe lub porażone pasożyty.
 • Pamiętać należy o równoległym wytępieniu insektów w miejscach stałego przebywania zwierzęcia np. preparatem MUSZKA PLUS.

W przypadku dużej inwazji pasożytów w miarę pojawiania się nowych pasożytów ich larw i jaj, ponawiać zabieg, jednak nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

 • Aerozolowy preparat owadobójczy możemy użyć miejscowo do zabicia wczepionych w skórę kleszczy, które następnie usuwamy mechanicznie.
 • Przy prawidłowym stosowaniu nie ma niebezpieczeństwa zatrucia się zwierzęcia, nie należy jednak przekraczać zalecanej częstotliwości użycia.
 • Jednorazowe użycie preparatu nanosi na skórę zaledwie kilkanaście miligramów substancji czynnej – permetryny.
  Ponieważ permetryna dość szybko rozpuszcza się w lipidach znajdujących się na skórze i sierści zwierzęcia, nawet przy intensywnym wylizywaniu się zwierzęcia jest ono w stanie spożyć jedynie niewielką jej część. Niemniej nie należy dopuszczać do zlizywania świeżo natryśniętego preparatu gdyż może to wywołać ślinotok.

Skład: 0,25% (0,25g/100g) Permetryny (CAS 52645-53-1; (1RS)-cis,trans-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan 3-fenoksybenzyl). Permetryna - wykazujący zdolność do biodegradacji insektycyd z grupy syntetycznych pyretroidów zaliczany jest do pestycydów o wysokiej skuteczności i niskiej szkodliwości dla ludzi i zwierząt.

104478
Nowy produkt

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu blaut-rol.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051) udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel.: +48 605 987 996 lub email biuro@blaut-rol.pl bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT (NIP: 5771733051, Radków 58, 29-135 Radków) na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu BŁAUT-ROL (ARTYKUŁY ROLNE KRZYSZTOF BŁAUT NIP: 5771733051) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło